Американський історик Тімоті Снайдер зібрав гроші на закупівлю 2500 сенсорів для Одеської, Миколаївської, Херсонську та Сумської областях. Це дозволить виявляти російські ракети і дрони.

Про таке повідомили на сайті платформи UNITED24.

Такі сенсори є частиною системи виявлення повітряних цілей "Безпечне небо". Тімоті Снайдер зібрав 950 тис. доларів на їх закупівлю.

"Мені було дуже приємно бачити, як швидко люди відгукнулись на проєкт "Безпечне небо". Підтримка людей з усього світу врятувала життя і подарувала спокій сім'ям, які інакше могли б постраждати", — поділився професор зі США.

Тімоті Снайдер зібрав гроші на систему сенсорів, яка виявляє ракети та дрони, для Одеської області

Як зазначили на платформі, "Безпечне небо" — це сучасна українська розробка здатна виявляти повітряні цілі, зокрема ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.

Зараз Тімоті Снайдер розпочав наступний збір — для Харківської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей.

Це вже другий збір історика, який є амбасадором UNITED24. Його підтримали науковці Френсіс Фукуяма зі Стенфордського університету, Рорі Фіннін з Кембриджу, Тімоті Ґартон Еш з Оксфорду, а також Сергій Плохій з Гарварду.

Чим відомий Тімоті Снайдера

Він американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал. Є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні та професором Єльського університету. Володіє українською мовою.

Снайдер досліджує націоналізм, тоталітаризм та Голокосту. "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" — монографія, в якій він обґрунтував тезу про те, що нацистський та радянський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, країн Балтії та у західних областях Росії.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну історик почав читати курс лекцій про створення сучасної України в Єльському університеті та зробив їх публічними. А в листопаді 2022 року Снайдер став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело