Четверта поспіль перемога українця на турнірі.

Україна виборола першу медаль на Кубку Європи з метальних легкоатлетичних дисциплін. У метанні молота золоту нагороду здобув Михайло Кохан.

Кохан, один з лідерів збірної України на Кубку Європи з метань, підходив до змагань у статусі 3-разового чемпіона турніру на молодіжному рівні. У 2024 році український метальник молота вперше заявився для виступів саме у дорослому турнірі.

Змагання за участі Кохана проходили у перший змагальний день. Однак були суттєво відкладені по часу: через несприятливі погодні умови фінал у чоловічому метанні молота розпочався на дві години пізніше, аніж було заплановано.

Михайло Кохан з рекордом сезону вперше здобув Як виступив Михайло Кохан? На Кубку Європи з метань Кохан був одним з двох головних претендентів на "золото". Крім нього до Лейрії прибув угорець Бенце Халаш — бронзовий призер чемпіонату світу-2023 та срібний медаліст Євро-2022. Кохан вже у першій спробі вийшов у лідери змагань — метнув молот на 76.46 метра. Халаш відставав від українця лише на 30 сантиметрів, хоча й своєю спробою на 76.16 м оновив особистий рекорд сезону. У першій частині змагань Кохан втримував лідерство, при цьому виконавши лише одну вдалу спробу — у третій продемонстрував результат 74.60 м. Халашу покращити свій результат не вдавалося. І Кохан, і Халаш покращили свої результати у четвертій спробі. Однак українець зробив це краще — метнув молот на 26 сантиметрів далі (76.72 м). Перевага над угорцем зросла на пів метра. Зрештою, Кохан переміг, при чому зробив це з особистим рекордом сезону — в останній спробі метнув молот на 78.13 метра. Кубок Європи. Метання молота. Чоловіки Михайло Кохан (Україна) — 78.13 метра Бенце Халаш (Угорщина) — 76.22 м Крістос Франтцескакіс (Греція) — 74.96 м Кубок Європи з метання: що відомо Для Михайла Кохана перемога в Лейрії — друга цього сезону. На початку лютого він також переміг на міжнародному турнірі у Франції з результатом 77.06 метра. Кубок Європи у Португалії триватиме до кінця змагального дня неділі, 10 березня. Наразі Україна має лише одну нагороду. Попередній Кубок Європи з метань Україна завершила перемогою у медальному заліку: здобула п'ять нагород, чотири з яких — золоті.

Джерело